Jdi na obsah Jdi na menu
 


Speciální pelety pro činčily, nikdy ne pro králíky nebo jiné hlodavce! Obsahují dostatek minerálních látek a vitamínů. Spolu se senem a vodou jsou základní potravou. Dávejte činčilám stolní nebo kojeneckou balenou vodu, z vodovodu není vhodná, může způsobovat průjmy.

Doporučované granule: Vitakraft, Anima, Sonnenland, Apetit CH, Tukan, White Mollen - Country line a Biosta - Chinch universal, Biostan, zahraniční - Bello, KFK, Oxbow.

Mě se osvědčilo koupit dva druhy granulí /Sonneland a Anima/ a smíchat je 1:1. Tím je strava dost bohatá a zároveň pestrá. Níkdy nekupujte činčilam směsky! Na jednu činčilu je denní dávka 15g granulí a k tomu přiměřeně množství sena /kvalita se vyplatí/ a vždy čerstvá voda v neomezeném množství. K tomu vždy dostane činčila kousek pamlsku /sušené jablko, nebo rozinku/.

Pamlsky:

Kousíček jablíčka, kousíček mrkve (lépe sušené), sušené ovoce bez chemických konzervantů (ne exotické), rozinky, šípky, lístek pampelišky, tvrdý chléb, Vitakraft Cocktail.

Nikdy oříšky a olejnatá semena (slunečnice), vysokým podílem tuků poškozují játra.

Jak už jsem psal výše, denně dostane činčila kousek sušeného ovoce. Šípek je dobrým přísunem vitamínů a činčilám chutná /já podávám raději sušený/. Tvrdý chléb dostává jednou týdně 1/2 patky.

Obrušování zubů:

Tvrdý chléb (nebo Knäckebrot), větve z ovocných stromů (jabloň, hrušeň), větve ze stromů s tvrdým dřevem, sépiová kost, siporexová (ytongová) kostka, kalciový kámen.

V kleci mám velkou větev z hrušky, když má činčila chuť tak si občas hlodá, jinak má v kleci sepiovou kost a kostku ytongu /cca 7x7x7 cm/.

 

Obrazek   Obrazek    Obrazek    Obrazek